מכירה 25 /
פריט 173

173 מ-

271

173

אדולף היטלר נקבר, מת או חי, בהריסות הרייך השלישי שלו המתמוטט - מגזין הטיים המכריז: "היטלר מת"

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $240
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

"לעתים רחוקות כל כך הרבה מיליוני אנשים קיוו ללא רחמים למותו של אדם אחד" - מגזין ה"TIME" האמריקאי הקובע באופן סופי (אחרי שמועות שנפוצו באשר לגורלו של היטלר) - היטלר מת - 7 במאי 1945. בעמוד השער איור של היטלר ועל פניו X בצבע אדום, מעשה ידי המאייר האמריקאי - רוסי, בוריס ארציבשף (Boris Artzybasheff). דיווחים ראשונים על זוועות הנאצים במחנות המוות כפי שהתגלו לעיני בעלות הברית משחררי המחנות. מגיליונות מגזין ה"טיים" החשובים שיצאו אי פעם.

בכתבת השער נכתב: " דיקטטור אחד שכב מת בכיכר במילאנו, ראשו על חזה של פילגשו המתה, גופתו מקוללת וירק עליה... כפי שדיווח השבוע הרדיו של המבורג. גם עבורו ירד הווילון. המלחמה האירופית הסתיימה, בכוח נחוש לצד המנצחים, והמנוצחים נשללו מכל כבוד..." . היטלר התאבד שבוע לפני פרסום זה, ב-30 באפריל 1945. הכתבה עוסקת בהרחבה בשמועות שהתרוצצו סביב הנשיא טרומן בימים קודם לכן כי הוא שומר סוד באשר לגורלו של היטלר.
בכתבה נרחבת העוסקת בהיטלר עצמו נכתב: " הגורל דפק בדלת בשבוע שעבר לשני הדיקטטורים הפשיסטים של אירופה. מוסוליני, שנורה בגב ובראשו על ידי תליניו הפרטיזנים, שכב מת במילאנו. אדולף היטלר נקבר, מת או חי, בהריסות הרייך השלישי שלו המתמוטט. בין אם הוא סבל מדימום מוחי או לא (כפי שדווח משטוקהולם), או "נפל בעמדת הפיקוד שלו במשרד הקנצלר" (כפי שדווח ברדיו של המבורג, שאמר שירש אותו בתור הפיהרר מאת האדמירל הגדול קרל דוניץ), או שהיה אסיר של ראש הגסטפו היינריך הימלר, אדולף היטלר ככוח פוליטי נמחק. אם הוא אכן היה מת, התקווה של רוב האנושות התגשמה. כי לעתים רחוקות כל כך הרבה מיליוני אנשים קיוו ללא רחמים למותו של אדם אחד... מלחמתו המוחלטת נגד האנושות הלא-גרמנית הסתיימה בתבוסה מוחלטת. סביבו, הרייך השלישי, שהיה אמור להימשך 1,000 שנים, שקע לגחלים כשהלהבות התמזגו מעל עריו המחורבות. ההתרסקות ההיסטורית של מה שהייתה המדינה האימתנית ביותר באירופה נשמעה בצווחות של אנשים גוססים...". הכתבה עוסקת באופן נרחב בעלייתו ונפילתו של אדולף היטלר, וכן בזוועות שנגלו לעיני בעלות הברית עם שחרור מחנה דכאו, ועל התדהמה שאחזה בחיילי בעלות הברית במפגשם הראשון עם הניצולים, עת נודע להם מכלי ראשון כל מה שנעשה שם.

מאייר השער - בוריס ארציבשף [1899-1965] נודע בעיקר בזכות אמנות איורי המגזינים. הוא אייר את כתבי העת האמריקנים הגדולים Life, Fortune, ו Time. ארציבאשף אייר במשך השנים לא פחות מ 219 שערים של Time מ-1942 עד 1966, כולל דיוקנאות של דמיטרי שוסטקוביץ' (20 ביולי 1942), לואי ארמסטרונג (21 בפברואר 1949) ודייב ברובק (8 בנובמבר 1954). בשל העיצובים פורצי הדרך תקופה זו נקראת "תור הזהב של כריכות הזמן".

גיליון שלם. 105 עמ'. עותק נדיר ללא מדבקת מנוי (!). בעמוד האחרון בפינה למטה מימין חיזוק בנייר דבק. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט