מכירה 25 /
פריט 96

96 מ-

271

96

בריטים התעוררו - חוברת קווי היסוד האנטישמים של הליגה האימפריאלית הפשיסטית באנגליה. שנות העשרים המאוחרות

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $360
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

The Imperial Fascist League - הליגה האימפריאלית הפשיסטית (פאשיזם גזעי), חוברת עקרונות וקווי היסוד של הליגה האימפריאלית הפשיסטית באנגליה אשר פעלה לשיתוף פעולה עם הנאצים בגרמניה. הוצאת Erich Wotzel. אנגליה, סוף שנות ה־20. עדות נדירה לפעילותה של קבוצה פרו נאצית קטנה בבריטניה של שנות ה־20.

חוברת העקרונות האנטישמים והפשיסטים של הליגה האימפריאלית הפשיסטית הבריטית שנוסדה על ידי ארנולד ליס במטרה להשתלט על אנגליה הדמוקרטית, לגרש את היהודים, ולהפוך אותה לדיקטטורה בת בריתה של גרמניה הנאצית. בסעיפי החוברת ניתן לראות עד כמה הרחיקו לכת חברי התנועה באנגליה, אשר דגלו בעקרונות נאצים מובהקים, העדפת הגזע הארי, וסילוק היהודים מכל שטחי החברה. "ליס וחסידיו מעוניינים לבנות את הפוליטיקה על בסיס גזע, ולכן בוחרים בצלב הקרס המעטר את דגלם ואת הפרסומים שלהם כסמל מובהק למאבקם" (מהמבוא לחוברת).

בין הסעיפים המופיעים בחוברת אנו מוצאים: "מטרת הליגה היא להחליף את שיטת הממשל ה"דמוקרטית" השחוקה הנוכחית על ידי אימוץ חוקה פשיסטית בראשות המלוכה... העקרונות הראשונים דורשים את המדיניות הבאה: שימור האופי הלאומי... ביטול השפעות זרות מרושעות במיוחד של יהודים... הערך האמיתי של הגזע הארי או הנורדי הוא באינסטינקטים שלו, הנובעים מניסיונם של אבותיו שנמסרו כזיכרון תורשתי... המנהיגים החדשים ידעו שגזע הוא הבסיס לכל פוליטיקה, הם ילמדו את ההיסטוריה היצירתית של הגזע הנורדי שלהם... היהודים שהרסו את הציוויליזציה שלנו בספקולציות למטרות רווח, השתמשו בכוח הכסף כדי להשפיל אותנו בגוף ובנפש... העיתונות נשלטת על ידי יהודים..." . בסוף רשימת העקרונות נכתב: "לא נשלה את עצמנו. הצרה לא נגמרה, שכן היהדות והכוחות שהיא שולטת בהם נותרו רעל בכל מדינות אירופה. אבל סוף סוף במדיניות המובהקת שהונחה לפנינו... יש לנו זיק של תקוה שהמלחמה על כל זוועותיה תודח לשנים רבות... אבל אם בריטניה תשלב ידיים עם גרמניה ועם מעצמות נכונות אחרות במאמץ גדול... אז סוף סוף עבור עצמנו ועבור אלה שיבואו אחרינו, לעתיד יהיה מה להציע....".

הליגה הפאשיסטית האימפריאלית (IFL) הייתה תנועה פוליטית פשיסטית בריטית שנוסדה על ידי ארנולד ליס בשנת 1929 לאחר שהתנתק מהפשיסטים הבריטיים. הקבוצה דגלה באנטישמיות ובדומיננטיות של 'הגזע הארי' ב'מדינת תאגידים פשיסטית גזעית', במיוחד הושפע ליס מהתועמלן של המפלגה הנאצית יוליוס שטרייכר, המוציא לאור הגזעני של ה"דר שטירמר"; באמצע שנות ה־30 קיבלה הקבוצה בעקיפין מימון מהנאצים. הקבוצה דגלה בתחילה במדיניות כמו תאגיד, רפורמה מוניטרית והסרת אזרחות מיהודים, ועם ההקצנה היא החליפה את הדגל שלה ושילבה בו את צלב הקרס. למרות שהיו חברים בליגה בין 150 ל-500 חברים לכל היותר, הפרופיל הציבורי שלו היה גבוה יותר ממה שמספר החברים שלו יעיד. הליגה הפאשיסטית האימפריאלית נכנסה לדעיכה חדה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה.

נדיר ביותר. איננו מופיע בקטלוג הספריות העולמי world cat.

36 עמ'. 17 ס"מ. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט