מכירה 25 /
פריט 197

197 מ-

271

197

גיליון "המלחמה באיורים" - רשמים מאולם בית המשפט בפתיחת משפטי נירנברג. לונדון, דצמבר 1945

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $150
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

The War Illustrated and Afterwards גיליון מיוחד בעריכת סיר ג'ון המרטון - לונדון, 21 בדצמבר 1945 - פתיחת משפטי נירנברג. בשער, תצלום של פושעי המלחמה הנאצים הרמן גרינג ורודולף הס באולם בית המשפט בנירנברג במשפט שנפתח כחודש קודם. בשולי התצלום נכתב: "הרמן גרינג ורודולף הס... היו בין 20 מנהיגי הרייך השלישי שנותרו בחיים במשפט הגדול שנפתח ב 20 בנובמבר 1945. כל הנאשמים שהועמדו לדין כפושעי מלחמה גדולים בפני בית הדין הבינלאומי טענו "לא אשמים"...". בגיליון כתבה מרכזית עם רשמים מאולם בית המשפט בדיוני הפתיחה, וכן כמה כתבות על גורלו של היטלר, הגירה יהודית לאחר המלחמה, מצבם של היהודים בפלשתינה, ועוד.

כתבת הנושא של הגיליון העוסקת בפתיחה משפטי נירנברג נכתבה על ידי העיתונאי ג'יימס ג'ונס שנכח באולם בית המשפט בדיוני הפתיחה ושמע באוזניו "על רציחות אינספור ועינויים בלתי ניתנים לתיאור". ג'ונס מתאר את הביטחון העצמי המופגן של הרמן גרינג, את הקרירות של קייטל, ואת דמותו התמהונית של רודולף הס. הוא מתאר את תגובותיהם הקפואות של הנאשמים למשמע כתב האישום החמור שהוקרא בפניהם - "שאכט הבנקאי משחק תפקיד של איש כספים ישר שפשוט לא מאמין שכל זה קשור אליו... רוזנברג משפשף את אפו בצורה עצבנית". עוד הוא כותב: "בלונדון אנו עושים מהומה על רצח אחד. כאן נאומים מספרים על מיליוני רציחות והמילה "נהרג"... עוברת כחוט השני לאורך שעות של נאומים", ועוד. את הכתבה מלווה תצלום מעולם בית המשפט בזמן הקראת כתב האישום, בהם נראים פושעי המלחמה הנאצים כשמשמאל ניתן להבחין בהרמן גרינג, רודולף הס, וריבנטרופ.

עוד בגיליון: מאמר מאת Kenneth William על היהודים בפלשתינה וסיכויים להקמת בית יהודי בארץ ישראל בתום המלחמה, וכן אודות יחסי יהודים - ערבים בארץ. בין היתר קנט' נחשל בתחזית וכותב: "נראה שהרעיון של מדינה יהודית בפלשתינה שמעולם לא הובטח והוא נסמך על הצהרת בלפור עם התחזקותם של הציונים, לעולם לא יתממש יהיה גודלה אשר יהיה...". מופיע עמוד עם תצלומים של הדוויזיה הששית הבריטית המוטסת בפלשתינה אשר פגשה בארץ ישראל עם הגיעה מהגרים יהודים שנצלו מזוועות היטלר, מאמר אודות גורלו של היטלר והסיכויים שנשאר בחיים - המאמר מלווה בתצלומים של אווה בראון זוגתו של היטלר, התצלומים אשר נמצאו על ידי כוחות ארצות הברית בפרנקפורט ב 15 בנובמבר 1945 נחשפים כאן לראשונה, מופיע מאמר אודות משטרת פלשתינה אשר כותרתו: "הייתי שם! משטרת פלשתינה הם האנשים האמיצים ביותר שאני מכיר", על עוצמתה של משטרת פלשתינה, פעילות אנז"ק במלחמת העולם השנייה, ועוד.

[32] עמ'. גיליון שלם. כתמים קלים. עטיפה חיצונית רופפת. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט