מכירה 25 /
פריט 159

159 מ-

271

159

גיליון השבועון הצרפתי "המראה" - תצלומים ראשונים מורשה המופגזת בידי הנאצים

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $130
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

גיליון השבועון הצרפתי המצולם LE MIROIR - מיום 1 באוקטובר 1939 - מראות ראשונים מורשה המופגזת בידי הנאצים עם פרוץ מלחמת העולם השנייה - דיווחים ראשונים מההתארגנות הצרפתית והבריטית בשדה הקרב, נאומו של היטלר לפני פרוץ המלחמה, היטלר נתפס במצלמה בארוחת צהריים עם בכירים נאצים בשדה, ועוד.

"צביעות, ערמומיות, דו פרצופיות הפכו לחוק. אף אומה לא בטוחה בעתידה. זכויות האנשים כבר לא קיימות. רוח החופש מאוימת בכל מקום..." . גיליון תמונות של מראות ראשונים מפרוץ מלחמת העולם השנייה. בכל עמודי הגיליון תצלומים, ובעמוד השער אף מודעה כי המערכת משלמת לצלמים מקצועיים או חובבים מחיר משתלם עבור מסמכים, או תצלומים הקשורים "למצב הנוכחי" שהינם בעלי ענין מיוחד.
בעמודים הראשונים מופיעים תצלומים ראשונים של מראות מורשה המופגזת בידי הנאצים עם פלישת הגרמנים לפולין - איכרים פולנים שאיבדו את ביתם בורחים על גבי סוסים, בתים עולים באש, ארטילריה פולנית בניסיון להגיב בטילי נ"ט. העיתון מדווח על 1 000 מקרי מוות ביום אחד בפולין. בהמשך מדווח באופן לעגני על נאומו של היטלר לפני פרוץ המלחמה - "כחוש, פניו חלולים מקמטים, הודיע היטלר לרייכסטאג שגרמניה תקפה את פולין. מאחוריו גרינג". כמו"כ מופיעים כמה תצלומים מארוחת צהריים שקיים היטלר עם בכירים נאצים ביניהם ניתן להבחין בקייטל ובהימלר, ותצלומים של היטלר מקבל דיווח מהמפקדים על הפלישה לפולין. בדפי ההמשך מו פיעים תצלומים נדירים מהתארגנות הלחימה בצרפת נגד גרמניה הנאצית - טנקים צרפתים נכנסים לפעולה (לפני שממשלת וישי תפסה את השלטון), ועוד. בשני העמודים האחרונים תחת הכותרת: "לכוחות בעלות הברית יש מורל" מופיעים תצלומים שונים המתעדים את המוטיבציה הבריטית עם פתיחת המלחמה - לן הארווי אלוף האיגרוף במשקל כבד באימפריה הבריטית בשירות הצבא האנגלי, נשים אנגליות בלונדון באימון גופני למלחמה, חתונה מזורזת של הטייס האנגלי צ'ארלס בנתאל, חיילים בריטים בדרכם לחזית, ועוד. באחד הדפים מופיע דיווח יומי של מאורעות המלחמה כפי שהתרחשו בשבוע שקדם להוצאת הגיליון.

השבועון המצולם LE MIROIR שהחל את דרכו בשנת 1912 עבר במשך השנים מספר שינויים. מפרוץ מלחמת העולם השנייה עד ה 7 ביוני יצאו בסה"כ 40 גיליונות שהתרכזו כולם במראות המלחמה, ובכולם הופיע המשפט המופיע בשער הגיליון שלפנינו - הצעת מחיר משתלם לצלמים שיספקו חומרים צילומיים מעניינים לעיתון.
גיליון שלם. [15] עמ'. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט