מכירה 20 /
פריט 39

39 מ-

236

39

גיליון עיתון ה VOILA הצרפתי המדווח על ניסיונות לעקר יהודים ברייך הגרמני - דיווח מוקדם על שילוחם של היהודים למחנות ריכוז. אוגוסט 1935

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 22%

נמכר: $140
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
19.04.2023, 19:00

גיליון ה VOILA הצרפתי מיום 2 באוגוסט 1935, המדווח על ביקורו של הנציג הגרמני פון רייטר בצרפת אצל סגל משרד הבריאות הבינלאומי בניסיון להמליץ על יישומה של תורת הגזע הנאצית בצרפת. דיווחים על כוונות הנאצים לעקר יהודים בגרמניה, על ההתעללות של הנאצים ביהודי ברלין, ועל שילוחם של יהודים למחנות ריכוז. כמו"כ מדווח העיתון על תערוכה אנטישמית שהוצגה באותה העת בברלין. (כפי הנראה אחד הגלגולים המוקדמים של תערוכת "אמנות מנוונת" שהוצגה באופן רשמי ב 1937).

כותרת הכתבה Hitler contre Jesus - "היטלר נגד ישו". הכתבה פותחת בתיאור המצב בערי הרייך: "יהודים וקתולים נרדפים על ידי ממשלת הריייך ועל ידי הנאצים, בהנהגתו של המאסטר הגדול של השנאה דוקטור גבלס. המלחמה נגד היהודים לובשת אלף צורות: סרטים, חרמות, מכות, פוגרומים. החנויות היהודיות בברלין מכוסות בכתובות מעליבות: "אני יהודי, הגרמנים קונים בחנות שלי באחריותם בלבד...", שמות של נערות ונשים צעירות הקשורות ביהודים מתפרסמים בעיתונות... יהודים המואשמים בפשעים נגד הארים נעצרים ונשלחים למחנה ריכוז...". כמו"כ הכותב מתאר שהנוצרים הקתולים אף הם נרדפים בידי הנאצים משום שההשראה הנוצרית המעמידה את כל בני האדם כשווים סותרת את תורת הגזע הנאצית. הכותב מכנה זאת: "המאבק בין צלב הקרס לצלב ישו".

בהמשך מדווח העיתון על תערוכה גזענית שנפתחה בברלין המציגה את עליונות הגזע הארי על הגזע היהודי, וממליצה למבקרים בה דרכים שונות לשימור הגזע. הכותב חושף עובדה מזעזעת כי הנציג הגרמני פון רייטר הגיע במיוחד לצרפת להיפגש עם סגל משרד הבריאות הבינלאומי על מנת להמליץ על יישומה של תורת הגזע הנאצית בצרפת, במסגרת ביקורו הוא המליץ על עיקור שיטתי של יהודים על מנת לבלום את התרבות הגזע השמי, בטענו שגם מדינות "מתורבתות" משתמשות בעיקור לדילול האוכלוסייה. נשיא המשרד דחה את הצעותיו למועד מאוחר יותר, ובכך למעשה הביע את סירובו להן.

הכתבה מלווה בתצלומים שהציגו הנאצים עצמם בניסיון להראות את עליונות הגזע הארי על פני הגזע היהודי, בדמות יהודים בפנים סטריאוטיפיות לצד ארים, ומיצגים מהתערוכה האנטישמית. (באחד התצלומים נראים מייצגים מהתערוכה "אמנות מנוונת" שנפתחה בברלין באופן רשמי כשנתיים אחר כך ב 1937 - יתכן ומדובר באחד מגילגוליה הראשונים של התערוכה הידועה לשמצה).

15 עמ'. 43 ס"מ. גיליון שלם. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט