מכירה 25 /
פריט 165

165 מ-

271

165

האלבום שלי - מחברת איורים של ילדה בשם מרים לטובת ניצחון בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. צרפת, ראשית שנות ה־40

מחיר פתיחה: $400

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $900
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

Mon Album - "האלבום שלי" - "אני ילדה עם שיער חום... ציירתי תמונות של האנשים שאני שומעת עליהם סביבי, וכתבתי את הסיפור שלהם... אני מקווה שתהנה... מרים... לא הכל ורוד במלחמה, אבל בעלות הברית ינצחו בה וככה היא תיגמר". מחברת איורים בעבודת יד שציירה נערה צעירה בצרפת בשם מרים בעיצומה של מלחמת העולם השנייה. במחברת איורים חינניים של מנהיגי בעלות הברית ומפקדי צבאותיה הגנרלים במלחמתם בגרמניה הנאצית, כאשר לכל מנהיג מוקדש איור מעשה ידיה ובעמוד המקביל היא כותבת בקצרה אודות אישיותו וחלקו במערכה נגד גרמניה הנאצית, כאשר את כל המחברת כותבת מרים באווירה פטריוטית של בקשת הניצחון לבעלות הברית ותבוסתה הקריבה של גרמניה הנאצית. צרפת, ראשית שנות ה־40. דיו וצבעי מים. צרפתית.

כל שני עמודים במחברת הוקדשו למנהיג אחר מבעלות הברית כאשר מרים מתארת את אופיו המיוחד ואת חלקו בהבאת הניצחון של בעלות הברית על גרמניה הנאצית. הדמויות המופיעות: וינסטון צ'רציל, פרנקלין רוזוולט, ג'וזף סטלין, הגנרל דה גול, הגנרל הסיני צ'יאנג קאי שק, הגנרל והמדינאי הצרפתי אנרי ז'ירו, הגנרל מונטוגמרי, הגנרל אייזנהאואר, הגנרל הצרפתי פיליפ לקלרק, הגנרל הסובייטי גאורגי ז'וקוב, וכן כמה עמודים בסוף המחברת אודות החיילים עצמם.

כך למשל, לצד ציורו של וינסטון צ'רציל היא כותבת: "הוא ראש ממשלת בריטניה והוא נראה כמו תינוק גדול... לפעמים הוא מטיס את המטוס שלו בעצמו... הוא מדבר צרפתית במבטא אנגלי אבל טוב מאד... האנגלים אוהבים אותו מאד כי הוא ראש ממשלה שמעולם לא שיקר להם... כשמר צ'רציל מדבר איתם על ניצחון הם יודעים שהניצחון בטוח". לצד ציורו של פרנקלין רוזוולט על רקע פסל החירות היא כותבת: "הוא נשיא ארצות הברית של אמריקה. הוא מחייך ומעשן סיגריות בתוך מחזיק סיגריות ארוך... הוא זה שמנהל את ממשלת אמריקה וגם הוא דואג לכל תכניות המלחמה, הוא זה שהורה לכל המפעלים האמריקאים הענקיים שיצרו מכוניות ומקררים והכל להפסיק לייצר שום דבר מלבד תותחים, מטוסים, סירות, רובים וטנקים שאיתם חיילי בעלות הברית משיגים ניצחון". על סטלין היא כותבת: "הוא מתגורר במוסקבה בקרמלין... הוא מפקד על כל הצבא האדום שהרג יותר גרמנים מכל צבא אחר... שום קורבן לא נראה לרוסים גדול מדי כדי להגן על ארצם היפה..."

על הגנרל דה גול כותבת מרים: "... הוא זה שהציל את כבודה של צרפת, כי הנה צרפת ואנגליה חברו יחד בתחילת המלחמה כדי לנצח את הגרמנים שרצו להיות אדוני אירופה. אבל ב 1940 האנשים הלא ישרים ששלטו בצרפת חתמו על שביתת הנשק עם גרמניה. נתנו לגרמנים להשתלט על הכל בצרפת. זה היה נורא והעולם נדהם שדבר כזה יכול לקרות... אבל הגנרל דה גול הכריז שהצרפתים לא ינטשו את הברית שלהם ושהם יגרשו את הגרמנים מצרפת. כבוד למדינה שלנו! בכל מקום שהם, הצרפתים התגייסו למען החירות...". על הגנרל הבריטי גנרל מונטוגמרי מתארת מרים, כיצד הצליח להביס את צבאות הגרמנים בצפון אפריקה: "הוא ריסק אותם לחלוטין תוך 13 ימים בלבד...הם גירשו את הגרמנים מאפריקה לנצח...".
אודות הגנרל אייזנהאואר היא מתארת את הניצחונות שלו בחזיתות השונות וכותבת: "אני בטוחה שזה ימשיך כך עד שהגרמנים יובסו לחלוטין...", וכן על יתר המנהיגים אודות כל אחד ואחד היא מפרטת את תכונותיו המיוחדות ואת חלקו בהבאת ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית.

דפי המחברת האחרונים מוקדשים לחיילי בעלות הברית עצמם: "החיילים מנהלים מלחמה ביבשה נגד הגרמנים... הם הולכים לראות אם עדין מסתתרים הגרמנים בבתים הנטושים, והם לוקחים אותם בשבי. בינתיים מאחור נערות צעירות בחאקי לוקחות את הפצועים לבתי חולים. וגם הן מבשלות לחיילים. לא הכל ורוד במלחמה, אבל בעלות הברית ינצחו בה וככה היא תיגמר". אחד העמודים מוקדש לימאים, אודותם היא כותבת: "הימאים מנהלים מלחמה בים עם ספינות קרב ומשחתות... הגרמנים מנסים להטביע את אותן ספינות של בעלות הברית עם צוללות, אבל צי בעלות הברית חזקים מאד ומביסים כמעט את כל הצוללות הגרמניות... בקיצור כולם במדינות הברית עובדים למען הניצחון. זה טוב, ואני יודעת שגם במדינות הכבושות עובדים למען בעלות הברית. זה טוב מאד!"
את שני העמודים האחרונים הקדישה מרים ל"ילדים", לצד איורים של ילדים עוזרים בבית, ונערים עובדים בשדה היא כותבת: "הילדים יצאו לעבוד כי האמהות במפעל... על המבוגרים מוטל הניצחון, אבל אנחנו יודעים היטב שהעתיד תלוי בילדים, והעולם יכול לסמוך עליהם. אני יודעת את זה".

איננו יודעים פרטים באשר לזהותה של מרים אך מתוך הדברים ניכר שמדובר בנערה חכמה ומוכשרת במיוחד, אשר הכירה היטב את המציאות המדינית באירופה בזמן המלחמה.

[32] עמודים כתובים ומצוירים. 14 ס"מ. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

מחיר פתיחה: $120

נמכר ב: $130

שאל על פריט