מכירה 25 /
פריט 166

166 מ-

271

166

הבה נוכיח לסובלים האומללים שאמריקה לא נטשה אותם - קופסת גפרורים גדולה - סיוע ליהודים בגיטאות אירופה. ניו יורק, שנות ה־40

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $280
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

"עזור לאלה שעדין מקווים לעזור לעצמם" - קופסת גפרורים שיצאה במטרה לסייע ליהודי אירופה בגטאות פולין. ניו יורק, ראשית שנות ה־40. קופסה מלאה עם כל הגפרורים, לא נעשה בהם שימוש. נדיר ביותר.

קופסת גפרורים מיוחד (פורמט גדול) שיצאה בניו יורק במסגרת קמפיין סיוע ליהודי פולין תחת הכיבוש הנאצי. בחזית, איור של אסירים מאחורי גדר תיל מעבר לה האות V (Victory) פסל החרות וגורדי השחקים של העיר ניו יורק. למעלה הכתובת: G-D BLESS AMERICA, בצדה השני מפת אירופה עם סימון הגטאות היהודים בפולין מוקפים בחומה - לודז', ורשה, לובלין, וראדום, שתי ידיים אזוקות בוקעות מנחילי דם והכתובת: HELP THOSE WHO STILL HOPE TO HELP THEMSELVES - "עזור לאלה שעדין מקווים לעזור לעצמם". בקופסה עיגול שלם של גפרורים שלא נעשה בהם שימוש. מעל הגפרורים מופיעה הכתובת: "כל המציל חיים של אחד מציל את העולם כולו, הבה נוכיח לסובלים האומללים שאמריקה לא נטשה אותם". מעל הגפרורים מופיעה הכתובת בניו יורק למשלוח התרומות עבור יהודי פולין: "שלח את תרומתך ל 225 WEST 34th ST. NEW YORK, מספר הטלפון, ולציין "ליהודי פולין".

נדיר. לא מצאנו דוגמא לקופסה שלפנינו במוזאונים ברחבי העולם, ולא באוספים החשובים של התקופה.

קופסה:: 12x12 ס"מ. קרעים עם חוסרים בקרטון המכסה את החלק התחתון של הגפרורים. כתמים בקופסה. מצב טוב - בינוני.

פריטים נוספים

שאל על פריט