מכירה 23 /
פריט 35

35 מ-

250

35

הגיליון הראשון של הירחון היוקרתי WISDOM עם תמונת אלברט איינשטיין על גבי הכריכה ומאמר נושא אודות איינשטיין

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $160
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
22.11.2023, 19:00

הגיליון הראשון של הירחון WISDOM THE MAGAZINE OF KNOWLEDGE FOR ALL AMERICA - "חכמה מגזין הידע עבור כל אמריקה" - קליפורניה, ינואר 1956. על גבי הכריכה תצלום של איינשטיין וכן מאמר אודות אלברט איינשטיין "אדם בשם איינשטיין" מאת George Herrison העוסק בתרומתו העצומה של איינשטיין לאנושות, ומאמר נוסף שפורסם כאן שכתב איינשטיין עצמו באחת ההזדמנויות אודות הדרך לאושר בחיים, הבחירה החופשית, הערך של הדמוקרטיה, והחשיבה האנושית.

זהו הגיליון הראשון של כתב העת "חכמה" שיצא לאור במשך תקופה קצרה יחסית, אשר בחר לשים את אלברט איינשטיין אשר נפטר כמה חודשים קודם לפרסומו, במרכז הבמה כשמדברים על "חכמה". על גבי הכריכה תצלום של איינשטיין שנעשה בידי צלם הדיוקן מהמפורסמים בדורו, יוסף קארש מקנדה, את הכריכה עיצב ג'ון וונטוורף.
במאמרו המאלף של ג'ורג' הריסון על איינשטיין הוא מתאר את אישיותו המופלאה, ואת התרומה שתרם לאנושות בכל השטחים המקצועיים בהם עסק, וכן כותב אודות אישיותו תוך שהוא עומד על החביבות הגדולה שהיתה לאיינשטיין מכל הסובבים אותו בשל אישיותו הנוחה ובשל צניעותו, ועל השילוב הייחודי בין גאונותו לצניעותו. הוא מרחיב לתאר את השפעתו של איינשטיין על מדענים שעבדו בקרבתו, ועל פריצת הדרך שהביא לעולם המדע עם פרסום תורת הייחסות, ועוד.

הירחון WISDOM THE MAGAZINE OF KNOWLEDGE FOR ALL AMERICA יצא לאור על ידי Crowell-Collier Publishing Company מינואר עד דצמבר 1956, בעריכת ליאון גוטרמן, עורך לשעבר של ה Collier's Weekly. המגזין הציג מאמרים במגוון נושאים, כולל מדע, היסטוריה, אירועים אקטואליים ואומנויות. הוא גם פרסם ספרות ושירה. בין האנשים בהם עסק היו יצחק אסימוב, אלברט איינשטיין, אלדוס האקסלי, ארנסט המינגווי, ואחרים. היה זה אחד המגזינים הראשונים שהנגיש ידע מדעי ותרבותי לקהל רחב. המגזין יצא לאור במשך שנה בלבד.

80 עמ'. גיליון שלם. 34 ס"מ. שפשופים קלים בחלקה העליון של כריכה. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט