מכירה 18 /
פריט 32

32 מ-

255

32

"היהודים בעולם" - כרזה אנטישמית במסווה של הוראה. ברלין, 1940

מחיר פתיחה: $250

עמלת בית המכירות: 22%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
05.12.2022, 19:00

Lehrschau-Bogen: Die Juden in der Welt - 'דף הדרכה, היהודים בעולם'. הוצאת Reichswaltung des Nationalsozialistischen Lehrerbundes, ברלין, [1940]. גרמנית. כרזה אנטישמית מטעם איגוד המורים של ממשלת הרייך, לצרכי הוראה. כוללת תצלומים אנטישמים המלווים ב"הסברים" (מאת פרופ' יוהאן ואן לירס, איש הוואפן אס.אס. ומהאידיאולוגים החשובים של המשטר הנאצי). מודפסת משני צדדיה.

כרזה ה"מסבירה" ללומד מיהם בעצם היהודים ומה מטרתם. הטקסט פותח במשפט האנטישמי: "היהדות תמיד ממהרת למלחמה חדשה כדי להביא את העמים תחת שליטתה לחלוטין... היהודים חתרו למטרה זו הרבה לפני עליית הנאצים לשלטון... העונש של היהדות הפושעת הוא בלתי נמנע. בפולין לשעבר נפלה בידינו הקבוצה הגדולה ביותר של היהודים. כעת היהודים אשר ראו את עצמם כעם הנבחר... חייבים לעבוד בעצמם...".
למעלה מימין איור בו נראה יהודי שבע רצון מביט על הריסות העיר כתוצאה מהמלחמה, ומופיע ציטוט מדבריו של שר המדינה האיטלקי: "אנחנו משוכנעים היום שהסכסוך הנוכחי החל על ידי היהודים...". משמאל תצלום של שוחטים יהודים אוחזים בידם את סכיני השחיטה. למטה שני איורים - אחד מדמה את היהודים העובדים במצרים, והשני את היהודים העובדים בפולין תחת הכיבוש הנאצי.
בצדה השני של הכרזה מופיעה מפת העולם עם סימון התפוצה היהודית, וכיתוב אנטישמי המתאר את מספרם של היהודים במדינות השונות. משמאל למפה תצלום של יהודים מזרח אירופאים וכיתוב אנטישמי המתאר כיצד היהודים גורשו בין המאות ה־12 וה־14, והתיישבו במזרחה והתרבו עד אין מספר "כיום יש כ-3 מיליון יהודים באזור פולין לשעבר, מיליון שהיגרו רק במאת השנים האחרונות". למטה תצלומים של יהודים בולטים בציבוריות האירופאית לצד צ'רציל, וכיתוב אנטישמי המדמה את השפעת היהודים להשפעתו של צ'רציל עצמו.
לכרזה אופי "לימודי" והיא כתובה בצורה של דיווח אותנטי אודות היהודים לכאורה ללא מטרות נסתרות. כך בריבוע המופיע מימין למטה מופיעות השאלות שאת התשובות עליהן ימצא הלומד בתוכן הכרזה: "מהיכן היהודים? מה אתה יודע על התלמוד? מדוע יש התנגדות גדולה ליהודים? מדוע המלחמה הזאת הינה יהודית?".

איגוד המורים של ממשלת הרייך הוציא כמה כרזות אנטישמיות בסדרה זו בסוף שנות ה־30 ובראשית שנות ה־40.

59X42 ס"מ. סימני קיפול. קרעים קלים בשוליים. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט