מכירה 23 /
פריט 8

8 מ-

250

8

היהודי בביתו ובחוץ - פרסום מוקדם לצעירי אמריקה על אודות העם היהודי. פילדלפיה, 1845

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $200
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
02.12.2023, 19:00

The Jew At Home And Abroad - היהודי בביתו ובתפוצות, הוצאת American Sunday School Union, פילדלפיה 1845. פרסום מוקדם לצעירים האמריקאים על אודות העם היהודי ואורחות חייו.

פרסום מוקדם שהוציא "איגוד בית הספר האמריקאי של יום ראשון" העוסק באומה היהודית ואורחות חייה אשר נועד לתת לצעירי אמריקה מושגים יסודיים על העם היהודי ואורחות חייו. הכותב סוקר את מנהגיהם המיוחדים של יהודי פולין, הונגריה, אנגליה וארצות אחרות, מלבושם, האופן בו היהודי מתנהג במסחר, מנהגי היהודים בענייני שידוכים ונישואים, האשה היהודיה ומנהגיה בביתה בחגים ובימי חול, ההשפעה של היהודי על אומות העולם בכל תחומי החיים, הלבוש האופייני ליהודים, הקהילה היהודית והמבנה הפנימי שלה בארצות אירופה השונות, מפעלי החסד היהודיים, היהודים בפלשתינה והייחודיות שלהם ביחס ליהודי התפוצות ("בפלשתינה כולם רבנים וכולם אדוקים"), ועוד. הספר מלווה באיורים של יהודים בלבוש מסורתי במקומות שונים, מנהגים, תשמישי קדושה, מראות מארץ ישראל, ועוד.

הארגון שהוציא את הספר "איגוד בית הספר האמריקאי של יום ראשון" היה אחד הארגונים הדתיים הגדולים והמשפיעים ביותר בארצות הברית. עד 1845, ה-ASSU הקים למעלה מ-100,000 בתי ספר של יום ראשון ברחבי הארץ, עם למעלה ממיליון תלמידים רשומים. הארגון היה לא-דתי, ובתי הספר של יום ראשון שלו היו פתוחים לילדים מכל הדתות. מטרתו היתה לסייע לתלמידים בלימוד התנ"ך ולפתח אצלם את האמונה. יחסו של הארגון ליהודים היה אמביוולנטיות, מצד אחד הוא העריך את היהודים ואת תרומתם להיסטוריה האנושית, מאידך הוא היה נגוע באמונות טפילות אודותם ובהשפעות אנטישמיות בעיקר בכל מה שקשור במעורבותם של היהודים במסחר.

188 עמ'. 16 ס"מ. כתמים בחלק מהדפים. כריכה קשה, כיתוב מוזהב בשדרה. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט