מכירה 23 /
פריט 76

76 מ-

250

76

המראה היהודי: יהדות ואנטישמיות בתולדות העולם - פרסום אנטישמי בהולנד בזמן כיבושה בידי הנאצים

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 23%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
02.12.2023, 19:00

DE JODENSPIEGEL: JODENDOM EN ANTISEMITISME IN DE WERELDGESCHIEDENIS - המראה היהודי: יהדות ואנטישמיות בתולדות העולם מאת E.V. Rodolf - פרסום אנטישמי בהולנד בזמן כיבושה בידי הנאצים במלחמת העולם השנייה. הוצאת Volksche Uitgeverij Westland, אמשטרדם 1943.

פרסום אנטישמי קיצוני המסמן את היהודים כאויב מספר אחד של האנושות משחר ההיסטוריה. הספר נועד להטמיע בקרב הקהל הרחב את רעיונות תורת הגזע ולהכשיר בקרב האוכלוסייה ההולנדית את רדיפת היהודים. לשם כך הכותב מסלף את ההיסטוריה היהודית מראשיתה ומתאר אותה כמסכת ארוכה של הרס וחורבן שהביאו היהודים על העמים בקרבם הם יושבים, כשהשיא הוא בעת החדשה ערב פרוץ מלחמת העולם. "השאלה היהודית הפכה יותר ויותר לבעיה מרכזית של חיינו הלאומיים, הממלכתיים, והכלכליים, והיא משפיעה עמוקות על כל חיינו". הטענות האנטישמיות אשר הפיצו שוב ושוב תועמלני המפלגה הנאצית מופיעות כאן לכל אורכו של הספר - היהודי חמדן הכסף, היהודי איננו מוסרי בטבעו, הוא איננו יצרן, אויב הליברליזם, וכו', ומפרט אודות תכונות היהודי את כל תורת הגזע מבית מדרשו של אלפרד רוזנברג.
הספר מלא בעשרות תצלומים ובקריקטורות אנטישמיות, התצלומים מציגים בין היתר יהודים בעלי השפעה בכמה מדינות אירופה, ומלווים אותם משפטי שטנה כאילו הם האחראים לאסונות הכלכליים והפוליטיים באותן מדינות - בגרמניה- שותפים לקונספירציה ערוממית להפיל את השלטון|, ברוסיה הם המציאו את הבולשביזם, וכדו'. כמו כן מופיעים תצלומים של פצועים והרוגים כתוצאה מפרעות הבולשביזם כאשר הכותב מאשים את היהודי בקשירת קשר לביצוע הזוועות. המסקנה אליה מנסה הכותב להביא את הקורא היא שהיטלר הוא המושיע מפני כל העוולות שמתאר הכותב, וגרמניה הנאצית באה להשיב את סדר העולם כל כנו. על גבי הכריכה דמותו של הפילוסוף היהודי גרמני משה מנדלסון אבי תנועת ההשכלה היהודית.

221 עמ'. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט