מכירה 20 /
פריט 105

105 מ-

236

105

השורדים מדברים - עדויות על פשעים ומות הקדושים. בואנוס איירס, 1949- עדויות אסירים יהודים ותצלומים מחרידים

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 22%

נמכר: $220
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
19.04.2023, 19:00

HABLAN LOS SOBREVIVIENTES - Testimonios documentados de crímenes y martirios, reunidos en 1945 por la Comisión Judía Departamental Pro Historia, de Cracovia. Traducción directa de su original polaco por Mendel Meiern Laser. Prólogo de César Tiempo - "השורדים מדברים" - עדויות מתועדות על פשעים ומות קדושים, שנאספו בשנת 1945 על ידי מחלקת הוועדה היהודית להיסטוריה, קרקוב. תרגום ישיר מהמקור הפולני מאת מנדל מאיירן לייזר. הקדמה מאת César Tiempo, הוצאת Instituto Científico Judío de Buenos Aires - המכון המדעי היהודי של בואנוס איירס. בואנוס איירס, 1949 - מהדורה ספרדית ראשונה מלווה בתצלומים מחרידים ממחנות המוות.

לקט נדיר של עדויות מוקדמות מפורטות של אסירים יהודים לשעבר בגטאות ובמחנות המוות המתארים את הזוועות שביצעו הנאצים ביהודים בזמן המלחמה. הספר מלווה בתצלומים קשים לצפייה מזמן המלחמה של יהודים במחנות אושוויץ, ברגן בלזן, מיידנק, בוכנוואלד, נורדהאוזן, ואחרים - בזמן עבודות הכפייה, תצלומים של מתקני העינויים הנאצים, תצלום מחריד שנמצא במדים של חייל גרמני בו נראית הוצאה להורג של יהודים בירייה על שפת קבר אחים, יהודים שחופים במחנות, גופות הנספים, אסירים יהודים ששרדו כפי שנמצאו ביום השחרור, ועוד.

מדברי המבוא לספר: "מתוך עדות 29: הם תפסו אותו ברחוב ב 5 בדצמבר ולקחו אותו לתחנת הדלק, בדרך הם תפסו ילד והפשיטו אותו בתחנת הדלק והשליכו עליו גחלים בוערות, והורו לזקן לזרוק עליו אפר חם, הילד חרך בשריפה, הזקן השתגע... המשטר הנאצי השמיד כמעט שבעה מיליון בני אדם מעצם היותם יהודים. ההשמדה הפלילית הזאת שלא היתה כמותה בוצעה בשיטה במחנות המוות, מצוידים במתקנים מודרנים בעלי כוח הרס עצום - המילה האחרונה של "המדע הגרמני". כאן מתועדת האכזריות שבוצעה על ידי צבא שלם של נבלים, מרגע הכליאה של יהודי אירופה... בדפים אלו מעידים עדי ראיה החושפים את זוועת התופת של הפשעים הללו ואת גדולתם המוסרית של הקדושים. גם חיי התרבות של היהודים בתוך הכאוס הזה ואינספור מקרים של התנגדות נואשת מוצאים הד בעדויות אלו".

בהמשך המבוא כותב César Tiempo: "כשפורסם "שורדים מדברים" כמה פרשנים זחוחים אמרו שהפצתו לא הולמת. אנחנו לא חושבים כך... לאחר אלפי שנים של ייסורים ורדיפות לאחר שעברו את הגיהנום העקוב מדם של מחנות הריכוז, למדו בני ישראל שיש להגן על החירות ולכבוש אותה על ידי החיים עצמם... יש לנו את הזכות להתנגד לעריצות ולדיכוי...".

עיצוב מיוחד של הכריכה: איור של אסיר בדמות רוח רפאים וברקע חייל אס אס.

נדיר. שתי רשומות בלבד בקטלוג הספריות העולמי world cat.

302 עמ'. כריכה מקורית עם מעטפת קרטון מאויירת. קרעים בשולי מעטפת הקרטון. גוף הספר במצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט