מכירה 25 /
פריט 6

6 מ-

271

6

חוברת הדרכה למבקרים בתערוכת "פלשתינה". לונדון, 1924

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $150
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

PALESTINE BRITISH EMPIRE EXHIBITION - חוברת הדרכה לביתן הארצישראלי - פלשתינה, בתערוכת האימפריה הבריטית שהתקיימה בוומבלי, לונדון, בשנת 1924.

בחלקה הראשון של החוברת מידע אינפורמטיבי לתייר המבקר בארץ ישראל כולל תצלומים של אתרים חשובים בערי הארץ - בעיקר מירושלים, בחלקה השני מדריך לביתן "פלשתינה" בתערוכה כולל קטלוג מוצגים מהתערוכה. הקדמה מאת הנציב העליון בארץ ישראל סיר הרברט סמואל. בסוף החוברת מפת התמצאות בתערוכה. החוברת מלווה בעשרות פרסומות של יצרנים בארץ ישראל. על גבי הכריכה איור צבעוני של ביתן פלשתינה בתערוכה. בביתן הארצישראלי של התערוכה הוצגו דוגמאות מתחום היצירה העברית בארץ ישראל על כל תחומיה: ארכאולוגיה (הוצגו ממצאים שנמצאו בחברון והסביבה), עבודות ציבוריות, התעשייה העברית, חפצי אומנות מ"בצלאל", ועוד.

תערוכת האימפריה הבריטית (British Empire Exhibition) היא תערוכה קולוניאלית שנערכה בוומבלי שבמידלסקס ב-1924 וב-1925. התערוכה נפתחה על ידי המלך ג'ורג' החמישי ב-23 באפריל, יום חגו של סנט ג'ורג'. בתערוכה השתתפו 58 מדינות. באותם ימים היתה זו התערוכה הגדולה ביותר שנערכה במקום כלשהו ברחבי העולם עם 26 מיליון מבקרים. מטרתה הרשמית של התערוכה הייתה לעורר את המסחר, ולחזק את הקשר בין המדינות. שלושת הבניינים העיקריים שבהם נערכה התערוכה היו ארמונות התעשייה, ההנדסה והאמנויות. (רוב האולמות שבהם נערכה התערוכה היו אמורים להיות זמניים ולהיהרס לאחר סיומה, אך ארמון ההנדסה וביתן ממשלת בריטניה שרדו עד שנות ה-70).

118 עמ'. חלק מדפי החוברת לא נחתכו בדפוס. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט