מכירה 24 /
פריט 243

243 מ-

256

243

ירושלים של זהב - משחק קופסה בעקבות שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $120
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
29.01.2024, 07:00

משחק קופסה לילדים אשר נועד להכרת העיר ירושלים שבתוך החומות לאחר כיבושה ואיחודה מחדש של הבירה במלחמת ששת הימים. הוצאת "משחקי פרץ", ירושלים, 1967. שלם.

לוח המשחק הכולל תרשים גדול מאויר (בידי ר. סאס) של העיר העתיקה בירושלים ממזרח למערב שבחלקו העליון הר הבית והכותל המערבי, נועד להכיר לצעירים את ירושלים שבתוך החומות שנכבשה במלחמה. כל שחקן מקבל ארבעה חיילי משחק כשמטרת המשחק להזיז את החיילים לאורך החומה ולהגיע לשער היציאה ולבקר בכמה שיותר אתרים היסטוריים ולבצע את ההנחיות המתוארות בכרטיסים על פי החוגה המסתובבת המופיעה בחלק התחתון של הלוח מימין. שמות האתרים המופיעים על גבי הכרטיסים נועדו להכיר לצעירים את האווירה המיוחדת באמצעות האנשים ובמקומות בעיר העתיקה בירושלים, כך למשל מסגד עומד מתואר: "מהמפוארים בעולם - הידוע בשם כיפת הסלע", על גבי אחד הכרטיסים נראה ערבי רוכב על חמור והכיתוב: "אמצעי התחבורה הנפוץ בעיר העתיקה", ישנו כרטיס עליו מופיע צלם והכיתוב: "תייר אנגלי מנציח את העיר העתיקה", "אפנדי ערבי מעשן נרגילה", "בית הכנסת ישיבת פורת יוסף שנחרב", "אשה ערביה רעולת פנים לפי המסורת המוסלמית", "ערבי מציע למכירה את מרכולתו", "הרבי עם תלמידו בדרך לחיידר", "יהודי מתפלל ליד הכותל המערבי", "קבר רחל - מקום קבורת רחל אשת יעקב אבינו", וכדו'.

על גבי לוח המשחק אוירו דמויות של יהודים, נוצרים, וערבים בירושלים. בצדי הלוח מימין ומשמאל ששה מדליונים עם איורים של אתרי דת ומבנים חשובים בירושלים - מערת המכפלה, קבר רחל, יד אבשלום, מוזאון רוקפלר, האוניברסיטה העברית, הכנסיה הרוסית.

המשחק כולל:

לוח משחק: 51x49 ס"מ.
108 כרטיסים ממוספרים עליהם מודפסים שמות אתרים היסטוריים בירושלים ובסביבתה
שבעה קלפים עליהם הודפסו שמות שערי העיר העתיקה בירושלים.
19 "חיילים" מפלסטיק.

הוראות המשחק הודפסו בצדה הפנימי של הקופסה בעברית ובמקביל באנגלית.

משחק שלם. קופסה: 41x26x4 ס"מ. בצד הקופסה מדבקת מס קניה. מצב כללי טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט