מכירה 25 /
פריט 11

11 מ-

271

11

כרזה רשמית מטעם המנדט הבריטי בפרעות תרפ"ט / תצלום משפחה שנפצעה בפרעות

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $320
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

כרזה רשמית מטעם המנדט הבריטי בפרעות תרפ"ט המודיעה כי כוחות הוד מלכותו פועלים כדי לדכא את הפרעות ולא יהססו להפעיל כח "נגד מפרי השלום ללא הבדל" / תצלום של משפחה יהודית - שלוש דורות של פצועים מפרעות הערבים בתרפ"ט.

לשון הכרזה: "הַכרָזָה: אני מודיע לציבור הפלסטיני כי כוחות הוד מלכותו פועלים במדינה במטרה היחידה לדכא את הפרעות הנוכחיות ולהשיב את הסדר על כנו. אמצעי דיכוי חריגים יימנעו עד כמה שניתן, אך הכוחות לא יהססו להפעיל כוח נגד מפרי השלום ללא הבדל. H. C. LUKE קצין מינהל הממשלה. 25 באוגוסט 1929". מודעה זו פורסמה בעיצומם של הפרעות יום למחרת הטבח בחברון בו נרצחו 67 יהודים. יש לציין שהטבח התרחש כאשר הקצין הבריטי האחראי במשטרת חברון, ריימונד קפראטה, לא נוקף אצבע לעצור בעד הרוצחים ושני פרשי משטרה בריטים מביטים על הטבח בלא לעשות דבר. רק כשהרוצחים החלו להתקרב אל אותם בריטים והם עצמם הרגישו מאוימים, ירה אחד מהם לאוויר, הרוצחים נמלטו וכך הסתיים הטבח. גודל: 30x20 ס"מ. פינה שמאלית עליונה משוקמת. קרע קל משמאל. מצב טוב.

תצלום לעיתונות של משפחה שנפגעה מפרעות הערבים ליד ירושלים מתואר מאחור על גבי פיסת הנייר של סוכנות הצילום N. E. A. : " קורבנות הפשיטה המוסלמית בפלשתינה שלושה דורות של קורבנות של מתקפה מוסלמית על ביתם בפאתי ירושלים. האב, הבת והנכדה נפצעו מהפושטים הערבים". מתוארך מאחור: 17 בספטמבר 1929 - כשבועיים לאחר שוך הפרעות. גודל: 21x15 ס"מ. קרע חסר בפינה הימנית למטה. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט