מכירה 22 /
פריט 206

206 מ-

255

206

לוח הזיכרון - מהדורת כיס של "ההיסטוריה העולמית" - מהפרסומים הראשונים לסקירת ההיסטוריה העולמית. לונדון, 1792

מחיר פתיחה: $150

עמלת בית המכירות: 23%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
04.09.2023, 19:00

The Tablet of Memory Showing Every Memorable Event in History from the Earliest Period to the Year 1792 - "לוח הזיכרון המציג כל אירוע בלתי נשכח בהיסטוריה מהתקופה הקדומה ביותר ועד שנת 1792" בעריכת Philip Luckombe, לונדון, 1792. מהדורת כיס. מהפרסומים הראשונים שנכתבו אי פעם אשר סיפקו סקירה מקיפה של ההיסטוריה הכלל העולמית. מהדורת המקור האנגלי. הלוח נכתב על ידי כמה סופרים שונים, ביניהם פיליפ לוקומב, תומס גנט וג'ון ניקולס.

עד לפרסום "לוח הזיכרון", הידע של רוב האנשים בהיסטוריה העולמית היה מוגבל להיסטוריה של המדינה או האזור שלהם בלבד. כשיצא לאור "לוח הזיכרון" היתה זו הפעם הראשונה שאנשים נחשפו לתרבויות, לארצות, ולעמים אחרים באופן גלובלי. הלוח יצא לראשונה באמצע המאה ה־18 ובכל הוצאה נוספו בו פרטים שלא היו במהדורות הקודמות, עד למהדורה המושלמת שיצאה בשנת 1809. הלוח כולל אינספור אירועים המתעדים אסונות טבע, שריפות, גשמים, וסופות עזות שהתרחשו בערי אירופה השונות וגרמו לחורבנן, רעידות אדמה, (כולל אסונות שאירעו בארץ ישראל), תגליות היסטוריות, גילוי ארצות, היסטוריה של שושלות מלוכה, פירוט נרחב של צווים מלכותיים, הנפקת מטבעות חדשים, הוצאות להורג, מידע רב חשיבות על ספריות פרטיות וספריות ציבוריות ברחבי העולם, סלילת דרכים ובניית מבנים ואתרים היסטוריים חשובים, ועוד.
הלוח מחולק לשני חלקים. בחלק הראשון רשימה כרונולוגית של אירועים בולטים בהיסטוריה העולמית כולל אירועים בולטים בהיסטוריה של ארצות הברית, מהתקופות הקדומות ביותר ועד שנת 1792. בחלק השני רשימה אלפביתית של אישיים בולטים בהיסטוריה העולמית, עם ביוגרפיות קצרות.
זהו מקור חשוב להיסטוריונים עד היום, והוא מספק תמונה נאמנה של ההיסטוריה העולמית מהתקופות הקדומות ביותר ועד תחילת המאה ה-19. בשל הפופולריות הוא תורגם לשפות רבות, ביניהן צרפתית, גרמנית וספרדית.

[4], 344 עמ'. 13 ס"מ. כריכת עור מקורית. בלאי בכריכה. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט