מכירה 25 /
פריט 69

69 מ-

271

69

מימי הטרור של הונגריה - חוברת איורים אנטישמית מוקדמת מימי רפובליקת וויימאר

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $500
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

Auf gut Deutsch. Wochenschrift für Ordnung und Recht - "בגרמנית טובה. מגזין שבועי לסדר ומשפט" - "מימי הטרור של הונגריה" - חוברת אנטישמית מוקדמת ברפובליקת ווימאר עם איורים סטריאוטיפים של יהודים בולטים בציבוריות ההונגרית ומשפטי שטנה בגנות היהודי המסוכן. מינכן, 1920.

חוברת ובה 30 רישומים אנטישמים שאייר אוטו פון קורסל - יהודים מזרח אירופאים בפנים סטריאוטפיות מלווים במשפטי שטנה. על גבי הכריכה איור אנטישמי מתואר: "בלה קון דיקטטור" והמשפט: "רק תראה, תראה! אין צורך כאן יותר, להבהיר מה מאיים גם עלינו". (בלה קון מנהיג קומוניסטי הונגרי ממוצא יהודי. היה בין מקימיה של רפובליקה סובייטית בהונגריה אשר החזיקה מעמד למשך 133 ימים בשנת 1919. לאחר התמוטטות הרפובליקה גלה מהונגריה לברית המועצות. נעצר ומת בשנות השלושים המאוחרות באחד מטיהוריו של סטלין).

בחוברת לצד של כל איור אנטישמי של דמות יהודי בצורה מזוויעה משפט שטנה, כגון: "פאפה הזקן, השטני קם, מלא שקרים וערמומיות, וצחוקי גיהנום...", "תאכלו את כל העמים, אימרת התנ"ך החצופה הזו, שנשכחה ברגע אחד, משפיעה עד היום", "אם יעשה את רצונו של היהודי, הוא מאמין, אזי הסבל והמצוקה יסתיימו; כל מי שישר וטוב אתו ייהרג", "הסתכל סביב! לאן שלא תסתכלו, הדיימון מעריץ את העיר והמדינה, עד שכל דבר אצילי מתאבד ברצח אחים, באש גיהנום", "אתה לא רואה את זה? האם אני לא מרגיש את זה?", אתה חייב להצטמרר! אתה לא מזהה את הלברן השטני בכל פרצוף?" , "במשך 50 שנה רק שנאה ובגידה עוררו בו" וכדו'..

החוברת כוללת איורים של יהודים בעלי תפקידים שונים:
אנטון האובריץ' (שר המלחמה), קארל פרידלנדר (שר ללא תיק), יוגן וארגה (נציב הסחר), ג'וזף סאקסה ("נציג העם" לעיתונות), פרקאס לובקוביץ, ד"ר. יוהאן ורטהיים (שופט חוקר), וילהלם בוהם ("נציג העם" לענייני צבא), היינריך קלמר (לענייני גרמניה), פיאטיגורסקי (שר ללא תיק), ברנהרד פורסטר/אדולף האלר (שר ללא תיק), אנטון דורסקק (נציב הסחר). מישל קון alias Eber (שר ללא תיק), Csizmadia Sandor (שר ללא תיק), אלכסנדר גרבאי (שר חינוך), יוסף פוגני (במשרד החוץ), זולטן רונאי (במשרד המשפטים), Eugen המבורגר (שר החקלאות), רודולף פידלר (עוזר שר המלחמה), יוליוס הבסי (שר העבודה), פיטר אגוסטאן (במשרד החוץ), טיבור שמואלי (ג'נרליסימו של הצבא האדום), בלה וגו ( הנציב ל"סחורות מאוחסנות"), זיגמונד קונסי (במשרד החינוך), קרל ואוטוס (בקומיסריאט החקלאות), יוגן לנדלר (שר הפנים), ג'ורג' לוקאס (הנציב לחינוך), סטפן לאדיי (שר המשפטים). Desider Bocanis ("הממונה העממי" לענייני עובדים) ומוריץ ארדלי (הממונה על המטבע). בעמוד האחרון איור של פרקס לובוביץ והכיתוב המסית: "פרקס לובוביץ שר ללא תיק גנב ורוצח - זהו הסוף, זוהי ההתחלה של הברית הזאת. להילחם! הפיכה זו קרבה! מוות לנבלים שבינינו גם! ד יטריך אקארט".

[16] עמ'. כתמים קלים במעטפת. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט