מכירה 23 /
פריט 204

204 מ-

250

204

מצרים: תיאור, היסטוריה ותמונות - לונדון וניו יורק 1887 - מהדורה ראשונה - מאות חיתוכי עץ

מחיר פתיחה: $250

עמלת בית המכירות: 23%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
02.12.2023, 19:00

Egypt : descriptive, historical and picturesque - מצרים: תיאור, היסטוריה ותמונות, מדריך מקיף מלווה במאות איורים של מצרים ותרבותה, מאת Georg Moritz Ebers מהדורה אנגלית מתורגמת בידי Clara Bell, הוצאת London ; Paris ; New York ; Melbourne : Cassell and Company - 1887 - חלקים I-II בכרך אחד (שער נפרד לכל חלק) - מהדורה ראשונה.

מדריך מקיף יחיד מסוגו למצרים המתעד את ההיסטוריה, התרבות והגיאוגרפיה של המדינה. הספר מלווה במאות חיתוכי עץ איורים ותחריטים - חלקם בגוף הטקסט וחלקם על פני עמוד שלם. הספר מספק תיאור מפורט של החיים והמנהגים המצריים בסוף המאה ה-19. המחבר, אגיפטולוג וסופר גרמני, מגדולי המומחים למצרים בזמנו, בילה שנים רבות בנסיעות במצרים, וכתב רבות על ההיסטוריה והתרבות שלה. פרסום זה הינו עבודתו החשובה ביותר על מצרים, והיא נחשבת עד היום למקור מרכזי אודות מצרים.
הספר מחולק לשלושה חלקים: חלק א': מצרים תיאורית, חלק ב': מצרים ההיסטורית, חלק שלישי: מצרים התרבותית.
חלק א' מתאר את הגיאוגרפיה של מצרים, אנשיה ומנהגיה, והערים והעיירות הגדולות שלה. חלק ב' מתעד את ההיסטוריה של מצרים מהתקופות הקדומות ביותר ועד סוף המאה ה-19. חלק ג' הינו תיאור כללי יותר של החיים התרבות והמנהגים המצרים - דת, אמנות ומוזיקה. בספר תיאור מפורט אודות נהר הנילוס, הפירמידות, קהיר, העם המצרי ומנהגיו, הלבוש המסורתי של המצרים, אמנות, מוסיקה, דת, ועוד.

שני חלקים בכרך אחד עב כרס: חלק א: XXIV, 314 עמ'. חלק ב: XXII 388 עמ'. 33 ס"מ. כריכת עור מקורית מפוארת. רצועות שדרה מוגבהות. הטבעה מוזהבת על השדרה. מעט כתמים בחלק מהדפים. מצב כללי טוב - טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט