מכירה 23 /
פריט 26

26 מ-

250

26

סדר תפילות מיוחד במלאות 50 שנה לוילהלמינה מלכת הולנד, והכתרת בתה המלכה יוליאנה

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 23%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
22.11.2023, 19:00

ORDE VOOR DEN BIJZONDEREN DIENST TER EERE VAN DE HULDIGING VAN H. M. KONINGIN WILHELMINA... TROONSBESTIJGING VAN H.M. KONINGIN JULIANA - סדר תפילות מיוחד לאירוע מלאת 50 שנה לוילהלמינה מלכת הולנד והעברת המלכות לבתה יוליאנה ביום המלכתה 6 בספטמבר 1948. הולנדית ועברית עמוד מול עמוד.

תפילת מנחה ולאחריה: למנצח מזמור לדוד, פסוקי הן לצדק ימלוך מלך, תפילה מיוחדת "מי זה מלך הכבוד", ו"הננו לפניך היום באים בכל לב...". תפילה שהתחברה במיוחד לרגל המאורע: "הן עתה השנים הם חמשים עת נאספו כל העם אנשים ונשים... לכבוד המלכה הנערה המצודדת הנפשים... בלבוש מלכות מלבישים... ועל בני עמך בית ישראל בלבה חסד ורחמים כאשר בלב אבותיה הרמים כל הימים... ולבתה בת מלכים חן חן תשואות ועינינו אליה רואות..." , לאחר מכן תפילת "לשלמה אלקים משפטיך", "שיר המעלות לשלמה", הנותן תשועה למלכים למלכה יוליאנא, ולמנצח בנגינות מזמור שיר.

החלק בתפילה בו נכתב: "ועל בני עמך בית ישראל בלבה חסד ורחמים כאשר בלב אבותיה הרמים כל הימים" מתייחס ליחסה האוהד של המלכה וילהלמינה ליהודים במשך כל שנות מלכותה. יחסה של המלכה ג'וליאנה ליהודים היה קצת שונה. בזמן מלחמת העולם השנייה היא החביאה פליטים יהודים בארמונה בקנדה, ואף התבטאה נגד הנאצים בכמה הזדמנויות. עם זאת, ידוע כי היא סירבה לאפשר לממשלת הולנד לשלוח מזון ותרופות לגטאות היהודיים בהולנד, יש הסוברים כי בעלה הנסיך ברנהרד מליפה-ביסטרפלד, שהיה חבר באצולה הגרמנית, ואף היו לו קשרים עם המפלגה הנאצית, והוא עצמו היה חבר ב-SS הנאצי לתקופה קצרה, השפיע עליה בכיוון זה.

12 עמ'. 25 ס"מ. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט