מכירה 25 /
פריט 52

52 מ-

271

52

פרשת דרייפוס הסתיימה היום - גיליון מיוחד של השבועון "חיים מאוירים" הצרפתי - אוקטובר 1899

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $200
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

"הפרשה אשר עשתה אין סוף רעש הגיעה לסיומה" - גיליון מיוחד של ה LA VIE ILLUSTREE הצרפתי אשר כתביו פגשו את דרייפוס כשבועיים לאחר זיכויו הסופי במשפט החוזר ברן ופרסמו בו תצלומים נדירים של אלפרד דרייפוס לראשונה מאז שחרורו, שמח ומאושר, בוילת הנופש בקרפטים. 6 באוקטובר 1899.

המאמר הראשי אשר נכתב בידי Henri de Weindel בו הוא מסכם את הפרשה פותח במלים:
"פרשת דרייפוס היום, לפחות בצורתה הפומבית הסתיימה. הגיבור הראשי שלה זוכה לחנינה. הוא שב אל חיק משפחתו ושוהה עמם בשלווה...נסיך מונקו הזמין את הקפטן לשעבר לשהות בטירתו באיזנה. דרייפוס סירב בדיוק כפי שסירב לכל ההצעות שהגיעו אליו..."
. בעמוד השער תצלום נדיר של דרייפוס וילדיו בחצר הוילה של ואלברג בקרפטים. בתצלום נראה דרייפוס נינוח ושבע רצון לאחר זיכויו הסופי - תצלום זה, וכן התצלומים המופיעים בעמודי הפנים צולמו בידי צלם העיתון Gerschel (שארל גרשל) ב 27 בספטמבר כשבוע לאחר שדרייפוס קיבל חנינה סופית במשפט החוזר ברן. תצלומים אלו הינם הראשונים בהם צולם דרייפוס לאחר זיכויו באופן שהוא משתף פעולה עם הצלם ומעמיד עצמו באופן יזום להצטלם.

בכתבה הראשית העוסקת בדרייפוס, ומציג אותו כמנצח הגדול של הפרשה נכתב, כי לאחר שזוכה, אחיו הגיע לשחררו מבית הכלא הוא היה צמוד אליו ולא עזבו ולו לרגע, השניים נסעו לנוח בוילה של ויל מארי ביחד עם אשתו וילדיו.

העיתון מדווח כי בעת שדרייפוס נפש בוילה, צלם הבית של העיתון - שארל גרשל, היה מבין היחידים שהורשה להיכנס פנימה לוילה המוקפת בחומות גבוהים, בה שהה דרייפוס אשר ביקש פרטיות, לנוח, ובאופן נדיר דרייפוס הסכים להעמיד עצמו לשלושה תצלומים יזומים (האחד מופיע על פני דף השער של הגיליון - דרייפוס עם ילדיו, והשניים האחרים בעמודי הפנים). כמו"כ מתאר הכותב את קבלת הפנים הנעימה שקיבלה לוסי דרייפוס את צלם העיתון. הגיליון מסכם כי
"הפרשה אשר עשתה אין סוף רעש הגיעה לסיומה".

השבועון La Vie illustrée היה גיליון מאויר צרפתי שנוסד באוקטובר 1898 ונסגר ב-1911 ועסק בעיקרו בחדשות בצרפת וברחבי העולם. היה זה שבועון שעשה שימוש נרחב בתצלומים כחלק מסיקור אירועי אקטואליה. השבועון יצא לאור מדי יום חמישי ומחירו היה 30 סנט. במרוצת השנים פרסם העיתון כמה תמונות מזעזעות, דבר שהביא עליו לא מעט ביקורת מצד הציבור הצרפתי.

16 עמודים. גיליון שלם. 35 ס"מ. מעט כתמים. מצב טוב.

פריטים נוספים

שאל על פריט