מכירה 18 /
פריט 41

41 מ-

255

41

פתק הצבעה למפלגה הנאצית בחבל הסודטים לאחר סיפוחו לגרמניה הנאצית - ה"בחירות" האחרונות שהתקיימו לפני פרוץ המלחמה. גרמניה, 1938

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 22%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
05.12.2022, 19:00

"בחירות נוספות בגרמניה הסודטית לרכייסטאג הגרמני הגדול". פתק הצבעה למפלגה הנאצית בחבל הסודטים שבצ'כוסלובקיה הכבושה בידי הגרמנים, לאחר סיפוחו לשטחה של גרמניה בקיץ 1938. כמו יתר "פתקי ההצבעה הנאצים", היתה זו הטעיה ורמאות, כאילו גם בחלק זה היטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. בגב הפתק מודבק הבול המקומי באמצעותו נשלחו פתקים אלו לאזרחים.

בפתק נכתב: "הצבעה. האם אתה מתוודה בפני המנהיג שלנו אדולף היטלר משחרר חבל הסודטים, והאם תצביע בעד הבחירה של מפלגת הפועלים הגרמנית הנאצית. זהו מפרט השמות של הבאים בראש: 1. אדולף היטלר 2. קונרד הנליין 3. קרל הרמן פרנק. ה"בוחר" צריך היה לסמן את העיגול הגדול מעליו מופיע הכיתוב "כן", ולצדו עיגול קטן מעליו מופיע הכיתוב "לא".

היטלר תבע מנשיא צ'כוסלובקיה לספח את חבל הסודטים לגרמניה בטענה שרובו מיושב על ידי גרמנים שאינם נהנים משוויון זכויות כפי שנקבע בהסכם המיעוטים. בתגובה, דחתה צ'כוסלובקיה את דרישת היטלר, והממשלה הצ'כית אף הודיעה שאם תותקף היא תילחם על עצמאותה. בקיץ 1938 הורה היטלר לוורמאכט להתכונן לפלישה לחבל הסודטים, והעלה בכך את המתח הצבאי באזור. כדי ליישב את הסכסוך פנו הצרפתים והבריטים לאדווארד בנש, נשיא צ'כוסלובקיה, ודרשו ממנו להעניק אוטונומיה רחבה לגרמנים שחיו בחבל הסודטים. לאחר שהיטלר הקצין את עמדותיו ודרש את סיפוח החבל לגרמניה ללא שום תנאי, נכנעו בריטניה וצרפת לדרישותיו, ולבסוף סופח החבל בעקבות הסכם מינכן, שנחתם ב-29 בספטמבר 1938. לאחר הסיפוח נעשה ניסיון בידי הנאצים לשוות למהלך חזות "דמוקרטית", והאזרחים נתבקשו "לבחור" במפלגה הנאצית השלטת.

21x15 ס"מ. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

מחיר פתיחה: $120

נמכר ב: $950

שאל על פריט