מכירה 17 /
פריט 50

50 מ-

266

50

"צאו מהיהודים" - כרוז אנטישמי הקורא לחיילים הרוסים לערוק לשורות הגרמנים ולהלחם באוייב המשותף - היהודים

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 22%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
14.09.2022, 19:00

"מפקדי הצבא האדום, פוליטיקאים, אלפים מכם כבר עברו אלינו..." כרוז אנטישמי דו צדדי הקורא לסובייטים להיכנע ולעבור לשורות הגרמנים, למשפחת עמי אירופה הנקיה מיהודים. הוטל לקראת סוף המלחמה ממטוסים נאצים בצד הסובייטי. שנות ה־40. נדיר.

"... אם תעבור לצד הגרמני תזכה לקבלת פנים ראויה ותקבל מקום שווה בין שווים במשפחה הידידותית של עמי אירופה החדשה ללא יהודים, בולשביקים, ובעלי הון. אל תהססו ובואו אלינו, הדרך אלינו היא דרך לחיים... מהרו להצטרף לצד שלנו...הכו את היהודים!" בחזית הכרוז איור גדול של משפחה רוסית העוזבת את מולדתה מפני אימת היהודי הנשקף ברקע.

מאז שהחל משרד התעמולה הנאצי את פעילותו האנטישמית, אחת משיטות הדה לגיטימציה נגד היהודים הייתה לפנות לאויבים ולהציב בפניהם את האויב המשותף - היהודים. כביכול, גם אם בינינו יש מלחמה, אין מלחמה גדולה וחשובה יותר, אלא זו שנגד היהודים. במדינות מסוימות כמו צרפת של וישי ואיטליה הפאשיסטית תעמולה זו אכן הצליחה והשלטון אכן סימן את היהודים כאויבם המשותף של הגרמנים והצרפתים או האיטלקים. לפנינו ניסיון דומה להציב את היהודים כאויבם המשותף של הרוסים והגרמנים, במטרה נסתרת לגרום לרוסים להיכנע, ולעמוד לצד הגרמנים במלחמתם נגד היהודים. בגב הכרוז למטה מופיע סמל נשר וצלב הקרס והכיתוב "הוורמאכט הגרמני".

[1] דף מודפס משני צידיו. 21x15 ס"מ. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט