מכירה 25 /
פריט 114

114 מ-

271

114

צדק ליהודי: סיפור מה שעשה למען העולם - על תרומתם של היהודים לעולם בכל שטחי החיים - בתגובה לגל הספרות האנטישמית. ניו יורק 1909

מחיר פתיחה: $120

עמלת בית המכירות: 23%

00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

Justice to the Jew: The Story of What he Has done for the World - "צדק ליהודי: סיפור מה שעשה למען העולם" מאת Madison C. Peters הוצאת The Trow Press, ניו יורק 1909. בפתח הספר הקדשה ארוכה מאת וילהלם פרוסבורג לתלמיד מתמיד בנוכחות קבועה בבית הכנסת.

"הגיע הזמן להפסיק לשנוא יהודים". פרסום חשוב על תרומתם של היהודים לעולם באירופה ובארצות הברית בכל שטחי החיים בימי הביניים ובעת החדשה במטרה להדוף את הטענות האנטישמיות אשר התגברו מאד בסוף המאה ה־19 ובראשית המאה ה־20, על היות היהודי חי על חשבון העמים והמדינות. מדיסון סוקר בהרחבה את חלקם של היהודים בתנאים שהביאו למהפכה הצרפתית, מביא דוגמאות של יהודים בולטים בצבא האוסטרי, מדגים את ההגנה היהודית על השטח הפולני במהלך מלחמת שלושים השנה, מוכיח את חלקם של היהודים במלחמת דרום אפריקה, מביא דוגמאות ליהודים בולטים במלחמת העצמאות של אמריקה, מראה את תרומת היהודים לידע האסטרונומי העולמי, רופאים יהודים בשירות הכנסייה הנוצרית, גדולי המשוררים והמחזאים היהודים, תרומתם של היהודים לכלכלת אמריקה, תרומת היהודים לתרבות, ועוד ועוד.
כל פרק בספר פותח בהצהרה ההודפת טענה אנטישמית נפוצה בתחום מסוים, כאשר הפרק כולו מספק את ההסבר והאינפורמציה המלאה על חלקם האמיתי של היהודים באותו נושא.

XIV, 244 עמ'. כיתוב מוזהב בשדרה. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט