מכירה 23 /
פריט 119

119 מ-

250

119

שבעה תצלומים קשים ממחנות המוות, אשר צולמו בידי בעלות הברית בתום מלחמת העולם השנייה

מחיר פתיחה: $300

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $380
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
22.11.2023, 19:00

7 תצלומים קשים ממחנות המוות הנאצים בעת שחרורם בידי בעלות הברית. צולמו בידי סוכנויות צילום של בעלות הברית בתום המלחמה. חתומים בגבם בחותמות דיו של הסוכנויות שצילמו אותם Ministere de l'information / L.A.P.I ואחרות.

תצלומים: גופות במחנה המוות אוהרדרוף [מחנה ריכוז ומחנה עבודה נאצי ששכן ליד העיר ויימאר בגרמניה. היה חלק מרשת מחנות הריכוז שסבבו את מחנה הריכוז בוכנוואלד. אוהרדרוף היה מחנה הריכוז הראשון ששוחרר על ידי כוחות צבא ארצות הברית. כשחיילי הדיוויזיה המשוריינת נכנסו למחנה הם גילו ערימות של גופות, חלקן מכוסה בסיד, וחלק אחר של הגופות כשהן שרופות באופן חלקי]; הקרימטוריום בדכאו; קבורה של גופות במחנה הריכוז Wiener Neudorf (תת מחנה של מאוטהאוזן אשר הוקם באוגוסט 1943); תצלום מחריד של אסירים הקוברים את גופות חבריהם האסירים שנספו במחנה דכאו; גופות הנספים בברגן בלזן; מקומיים גרמנים בביקור במשרפות של בוכנוואלד בהדרכת חייל בעלות הברית בתום המלחמה; מפקד מחנה ברגן בלזן יוזף קרמר לאחר שנתפס בידי בעלות הברית במחנה.

תצלומי השחרור אשר צולמו בידי יחידת הצילום של הצבא האמריקאי, עיצבו במידה רבה את הזיכרון הקולקטיבי החזותי של השואה. ההוראה לשלוח את מחלקת הצילום לתוככי המחנות ולהביא את תמונות הזוועה מילאה שתי מטרות מרכזיות אשר עמדו בכוונתן של בעלות הברית - האחת, להציג לציבור את פשעי המשטר הנאצי להצדקת הגיוס הטוטלי והקורבנות הרבים שגבתה המלחמה. והשנייה, לא פחות חשובה, איסוף עדויות רבות ככל שניתן לצורך הפללת פושעי המלחמה הנאצים במשפטים שנערכו בתום המלחמה. התיעוד החזותי אכן שימש את התביעה במשפטים ועמד כגורם משמעותי בהרשעתם הסופית. לאחר המשפטים בעלות הברית הפיצו תצלומים אלה בקרב האוכלוסייה הגרמנית, אשר שיקפו יותר מכל את הזוועות שעולל המשטר הנאצי, והם נועדו לזיכרון ההיסטורי לדורות ולחינוך מחדש של גרמניה הכבושה ברוח ערכי הדמוקרטיה.

גודל זהה: 23x17 ס"מ. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט