מכירה 23 /
פריט 89

89 מ-

250

89

שלש קופסאות סיגריות - יחידות האס אס בגרמניה הנאצית - לא נפתחו מעולם

מחיר פתיחה: $250

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $260
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
02.12.2023, 19:00

שלש קופסאות סיגריות שונות של יחידות האס אס בגרמניה הנאצית, ברלין ודרזדן שנות ה־30. הקופסאות סגורות בנייר הדבק המקורי, ולא נפתחו מעולם. נדיר.

Trommler - 8 ZIGARTTEN - יחידת כלי הנגינה של האס אס בגרמניה הנאצית. קופסה ובה 8 סיגריות שלא נפתחה מעולם, תוצרת Greiling A.G. Dresden. על גבי המכסה תמונה של חייל במדי האס אס מחצרר בחצוצרה, וסמל היחידה. על גבי המדבקה האוטמת את הקופסה איור נוסף של צלב קרס. קופסת ה Trommler הינה מהנדירות ביותר בקופסאות הסיגריות הנאציות.

8 ZIGARTTEN - יחידת המלחים ה MATROSE של האס אס בגרמניה הנאצית. קופסה ובה 8 סיגריות שלא נפתחה מעולם, דרזדן. על גבי המכסה תמונת מלח גרמני, ברקע אוניה ודגל נאצי עם צלב קרס. על גבי המדבקה האוטמת את הקופסה איור נוסף של צלב קרס.

Das Reich - 8 ZIGARTTEN - יחידת האופנוענים של הוורמאכט בגרמניה הנאצית. קופסה ובה 8 סיגריות שלא נפתחה מעולם. מימין למעלה צלב קרס. על גבי המדבקה האוטמת את הקופסה איור נוסף של צלב קרס.

במפלגה הנאצית היו קולות שקראו להפסיק את הפצת הטבק ויצאו נגד עישון הסיגריות. ידוע כי אדולף היטלר עצמו שהיה מעשן כבד בצעירותו חדל ממנהגו זה בבגרותו, ואף ניסה למנוע את העישון בקרב אנשי הצבא הגרמני. הוא הביע מורת רוח על כך שאושר לאנשי צבא לעשן ללא הגבלה וכתב ב-2 במרץ 1942 שזאת "הייתה טעות, שמקורה בהנהגת הצבא באותו זמן של תחילת המלחמה". עם זאת תקנה רשמית על איסור עישון היתה אך ורק בשטח משרדי המפלגה הנאצית, והיינריך הימלר אסר על קצינים ושוטרים באס אס לעשן בתפקיד. ואף נעשה ניסיון מטעם המכון לחקר הטבק אשר הצליח לפתח באותה עת לראשונה סיגריות ללא ניקוטין. עם זאת קופסאות הסיגריות היו נפוצות בקרב חיילי האס אס, ומערכת התעמולה הנאצית דאגה להשתמש גם בהן על מנת להפיץ רעיון המפלגה.

3 קופסאות מלאות עם מדבקת הסוגר המקורית. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט