מכירה 25 /
פריט 162

162 מ-

271

162

שני דוחות מוקדמים ומפורטים אודות פשעי גרמניה הנאצית בזמן התרחשותם. לונדון, 1939

מחיר פתיחה: $200

עמלת בית המכירות: 23%

נמכר: $260
00
ימים
00
שעות
00
דקות
00
שניות
ימים
שעות
דקות
שניות
08.04.2024, 19:00

1. Papers concerning the Treatment of German Nationals in Germany 1938-1939 presented by the secretry of State for Foreign Affairs to Parliament by Command of his Majesty. London 1939 - דו"ח עדויות על פשעי הנאצים בגרמניה. לונדון, 1939 - מהדורה ראשונה. אנגלית.
דו"ח מוקדם ובו עדויות קשות ומפורטות על מעשי ההתעללות של הנאצים בערי גרמניה ובמחנות הריכוז בשנות ה־30. הוגש על ידי מזכירות המדינה לענייני חוץ לפרלמנט בפיקוד הוד מלכותו. התיאורים המופיעים מהווים את החשיפה הראשונה לפשעי הנאצים וחושפים את גודל האכזריות הנאצית עוד לפני פרוץ מלחמת העולם. 36 עמודים המתעדים את זוועות הנאצים בשלב מוקדם זה. לונדון 1939.

לאחר שהואשמו הבריטים על ידי התקשורת והעיתונות הנאצית במעשי זוועה בדרום אפריקה, בתגובה, ממשלת הוד מלכותו ראתה לנכון לפרסם לציבור עדויות קשות שהיו ברשותה באשר לפשעי הנאצים כלפי אזרחים, בעיקר יהודים, בתוככי גרמניה. הדו"ח חושף את מחנות הריכוז הראשונים שהוקמו בגרמניה עוד ב 1933 כנגד מתנגדי המשטר הנאצי ואת ההתעללויות היום יומיות שעברו בהם אסירים בני לאומים שונים, ובעיקר יהודים. "הממשלה הבריטית מצהירה כי ההחלטה לפרסם את מסמכים הקשים המסווגים בדו"ח זה התקבלה לאחר שבריטניה הגיעה למסקנה שאין ולו סיכוי הקלוש ביותר להגיע להסדר הבנה כלשהו עם ממשלת גרמניה". עוד מוסיף הדוח, כי התעמולה הארסית של גרמניה הנאצית והתעללותה במיעוטים אשר בשטחה חייבים להגיע לדעת הקהל העולמית, ולהביא לידיעתה כי התקופה הנידונית הינה התקופה החשוכה ביותר בימי ההיסטוריה האנושית (הדברים נכתבים בשנת 1939, עוד לפני ההרג ההמוני השיטתי במחנות המוות!). העדויות הנחשפות בדו"ח זה באו לידיעת הציבור לראשונה, ולא פורסמו קודם לכן בעיתונות, או בכל מדיה אחרת.

בין המקרים הנחשפים בדו"ח: תיאורים מפורטים על הנעשה במחנה המוות בוכנוואלד מפי אסירים שהיו עצורים בו - ביניהם, עדות שהתקבלה מעצור יהודי אשר שהה במחנה במשך ששה שבועות, ומתאר את עבודות הכפייה בהן עבד 16 שעות ביממה במשך כל ימות השבוע, על האיסור לשתות מים במשך כל אותן שעות, גם במזג האויר החם ביותר, וכן על הרמת לבנים בכובד שאדם לא יכול לשאת, וכיצד הקצינים הנאצים לעגו ליהודים באמרם שפרעה לא העביד אותם מספיק במצרים, וכעת הם משלימים את העבודה... אסיר שנתפס שותה מים במשך היום הולקה מיידית ב 25 מכות שוט... ברז אחד קטן עמד לרשותם של 480 גברים לרחיצה במשך רבע שעה בלבד... מעולם לא שוחרר אסיר יהודי מן המחנה... הזוהמה והבוץ במחנה, התנאים הקשים בצריפים, הבגדים הדקים שניתנו ליהודים בקור העז (ללא בגדים תחתונים), על יהודים שבחרו לשים קץ לחייהם, על ניסויים רפואיים שנעשו בבני אדם, על חוק המחנה שאין לשחרר אסיר עם סימני מכות בגופו, וכיצד דאגו הנאצים להשאיר סימנים כאלה בגופם של כל האסירים בעילה שלא לשחררם, ועוד.

כמו"כ מתוארים מעצרים שנעשו ברחובות ברלין של יהודים תמימים עוברי אורח ללא כל סיבה, פריצות שרירותיות של חיילי אס אס לבתי יהודים, מעצרים המוניים ועינויים שרירותיים לאחר רציחתו של הגרנל פון פריץ'. מופיע מכתב שנכתב בעילום שם מכומר גרמני הפונה לראשי הממלכה הבריטית במטרה לפעול נגד המשטר הנאצי הפועל למחוק מההיסטוריה כל סממן נוצרי של האומה הגרמנית ["בלבה של אירופה גדל דור על ברכי שנאה לנצרות, המסורות העתיקות בני אלפי שנים עומדות להעלם בהשפעת המפלגה הנאציונל סוציאליסטית"], ועוד. 36 עמ'. כתמים קלים במעטפת. מצב טוב מאד.

2. Documents concerning German-Polish relations and the outbreak of hostilities between Great Britain and Germany on Sept 3 1939, מסמכים הנוגעים ליחסי גרמניה-פולניה והתפרצות פעולות האיבה בין בריטניה לגרמניה ב-3 בספטמבר 1939 - לונדון 1939.
סקירה מפורטת של הדרדרות היחסים בין גרמניה הנאצית למעצמות, תמליל של עשרות מסמכים משנת 1939 מהם עולה ההתגרות הנאצית במדינות אירופה, הפרת הסכמים מול פולין, ההתנהלות המפוקפקת של היטלר מול ממשלת בריטניה, תיאור ההכנות למלחמה של אנשי ה S.A סביב העיר דנציג, סיכום נרחב של הפעולות הלא חוקיות שגרמניה נקטה כנגד פולין, ועוד. XXVII, 195 עמ'. מצב טוב מאד.

פריטים נוספים

שאל על פריט